Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod 2. malezyjskiego Gowinda

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 marca 2017

W Malezji położono stępkę pod 2. fregatę rakietową proj. Gowind 2500.

Marynarka wojenna Malezji nabędzie 6 fregat rakietowych proj. Gowind 2500 / Zdjęcie: MO Malezji

Ceremonię położenia stępki pod 2. malezyjską fregatę rakietową proj. Gowind 2500 zorganizowano w stoczni Boustead Heavy Industries Corporation Berhad (BHIC) w Lumut, na terenie zachodniego stanu Perak. Udział w przedsięwzięciu wzięli przedstawiciele ministerstwa obrony Malezji i dowództwa malezyjskiej marynarki wojennej.

Budowę okrętu zapoczątkowano wiosną ub.r. cięciem blach. Okręt powinien zostać zwodowany w 2019. Następnie przejdzie prace wykończeniowe i testy morskie. Zakłada się, że jednostka wejdzie do służby do końca obecnej dekady. Uzupełni wówczas w linii pierwszą z fregat proj. Gowind 2500, której budowę zainicjowano w 2014 (Budowa malezyjskich fregat, 2016-04-22; Stępka pod malezyjskiego Gowinda, 2016-03-09).

Nowe malezyjskie okręty będą miały 111 m długości i 16 m szerokości. Mają wypierać 3100 t i rozwijać do 28 w. Zasięg, przy prędkości marszowej 12 w, przekroczy 9000 km. Autonomiczność jednostek obliczana jest na 21 dni. Załogę będzie stanowiło 138 osób, w tym 25 oficerów. Fregaty zostaną uzbrojone m.in. w pociski manewrujące NSM (Naval Strike Missile) norweskiego Kongsberga (Malezja potwierdza wybór NSM, 2015-04-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.