Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przeładunek min w kołobrzeskim porcie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 września 2017

W ramach ćwiczenia Wargacz-17 załogi okrętów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przećwiczyły w Kołobrzegu procedury przeładunku min.

Ćwiczenie Wargacz-17 służy doskonaleniu wyszkolenia jednostek 8.FOW w działaniach zabezpieczających interesy państwa na morzu. Jest ono najważniejszym w br. sprawdzianem sił świnoujskiej flotylli. Faza morska ćwiczenia rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do piątku / Zdjęcia: st.chor.mar. Marcin Purman, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Operacja w Kołobrzegu rozpoczęła się w środę ok. 21:00. Przed przybyciem okrętów do portu przy jego nabrzeżu rozwinięto Punkt Załadunku Min. Na miejsce wjechała ciężarówka z minami morskimi i dźwig. Wystawiono dodatkowe punkty kontrolne i wzmocniono ochronę całego rejonu. Wszystkie prace wykonywano w ciemnościach, używając jedynie niezbędnego oświetlenia.

O ustalonej porze do Kołobrzegu wszedł pierwszy z okrętów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, trałowiec ORP Resko (Nowy dowódca ORP Resko, 2017-06-05). Po jego zacumowaniu przystąpiono do załadunku min na okręt. Prace wykonywano pod osłoną nocy i w ciszy radiowej, tak aby pozostać możliwie niezauważonym.

Po załadowaniu min na ORP Resko do portu wszedł trałowiec ORP Mielno (Northern Coasts na Bałtyku, 2017-09-11). Na jego pokład również załadowano miny. Będą one używane w dalszej części ćwiczenia Wargacz-17. Bezpośrednio przed opuszczeniem portu przez okręty uzupełniono na nich zapasy, w tym zatankowano wodę.

W ćwiczeniu pk. Wargacz-17 uczestniczą trałowce, okręty transportowo–minowe, kutry transportowe oraz pomocnicze jednostki pływające. Ćwiczą też pododdziały brzegowe flotylli, Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu i 8. Batalion Saperów z Dziwnowa. Udział w szkoleniu wzięła też jednostka pływająca Morskiego Oddziału Straży Granicznej, SG-212 z Pomorskiego Dywizjonu SG (MOSG na ćwiczeniach MW RP, 2017-09-20).

Na podstawie informacji 8.FOW
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.