Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Siły odpowiedzi NATO w Gdyni

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2017

W sobotę do Gdyni wejdą jednostki 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG1). Okręty Sojuszu zacumują przy nabrzeżu francuskim Portu Handlowego. Wizyta ma charakter roboczy.

Jednostki morskie 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO wejdą do Gdyni z kilkudniową wizytą / Zdjęcie: MO Kanady

Zespół okrętów SNMG1 tworzą trzy fregaty rakietowe: norweska HNoMS Otto Sverdrup (F312), typu Fridtjof Nansen, portugalska NRP Francisco de Almeida (F334), typu Bartolomeu Dias i kanadyjska HMCS Charlottetown (FFH 339), typu Halifax oraz niemiecki okręt zaopatrzenia FGS Rhön (A 1443), typu Rhön. Podczas pobytu w Gdyni dowódca zespołu fregat i niszczycieli, commodore Petter Kammerhuber wraz z delegacją złoży wizytę dowódcy 3. Flotylli Okrętów, kontradm. Krzysztofowi Jaworskiemu. Zespół wyjdzie z portu w Gdyni we wtorek.

SNMG1 jest jednym z dwóch stałych zespołów okrętowych Sojuszu Północnoatlantyckiego, w których skład wchodzą wybrane niszczyciele i fregaty państw członkowskich (Okręty NATO weszły do Gdyni, 2016-09-18). Szkielet zespołu stanowią jednostki z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii, do których cyklicznie dołączają okręty z Belgii, Danii, Portugalii, Hiszpanii i Polski. SNMG1 prowadzi ćwiczenia zarówno w składzie zespołu jak i z okrętami sił morskich państw członkowskich NATO i Partnerstwa dla Pokoju.

Ogółem NATO utrzymuje w stałej rotacyjnej służbie cztery zespoły okrętów: dwa zespoły fregat i dwa sił przeciwminowych (Powrót PKW Czernicki , 2017-07-10). Ich zadaniem jest demonstrowanie solidarności członków Sojuszu Północnoatlantyckiego i zapewnienie bezpieczeństwa strategicznych morskich szlaków komunikacyjnych. Większość czasu zespoły spędzają na morzu zgrywając współdziałanie wchodzących w ich skład okrętów i uczestnicząc w manewrach z jednostkami morskimi państw członkowskich i partnerskich NATO. 

Na podstawie informacji 3. Flotylli Okrętów 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.