Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do naprawy USS Fitzgerald

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2017

Departament Obrony USA zlecił produkcję i dostawę elementów wyposażenia pokładowego niezbędnych do naprawy i przywrócenia zdolności operacyjnej niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald.

Fragment kadłuba USS Fitzgerald uszkodzony w wyniku kolizji z 17 czerwca. Przed trzema dniami US Navy ogłosiła, że na czas naprawy amerykański niszczyciel rakietowy zmieni port macierzysty z Yokosuki w Japonii na Pascagoula w stanie Mississippi. Decyzja dowództwa USN ma wejść w życie 15 grudnia / Zdjęcie: USN

Koncern Lockheed Martin otrzymał zlecenie na dostawę pojedynczej anteny AN/SPY-1D radaru wchodzącego w skład systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, a także układu chłodzenia i elementów okablowania. Wartość anonsowanego kontraktu wynosi ok. 15,5 mln USD (55,6 mln zł). Umowa ma zostać zrealizowana do października 2019.

Dostarczone przez Lockheed Martina elementy wyposażenia, a także wsparcie techniczne na etapie jego montażu i testowania, posłużą do naprawy niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, który jesienią ma zostać przetransportowany z Yokosuki w Japonii do zakładów Huntington Ingalls Shipbuilding w Pascagoula na terenie stanu Mississippi, gdzie przeprowadzone zostaną niezbędne prace stoczniowe (USS Fitzgerald do Mississippi, 2017-08-29).

W czerwcu USS Fitzgerald uczestniczył w kolizji z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal, do której doszło ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Wskutek wypadku amerykański niszczyciel został poważnie uszkodzony. Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu Aegis. Dopiero po powrocie do Yokosuki udało się odnaleźć ciała siedmiu członków załogi, których wcześniej uznawano za zaginionych (Podano listę ofiar wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.