Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielka Brytania szkoli Libijczyków

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 października 2016

Brytyjczycy biorą udział w szkoleniu funkcjonariuszy libijskiej straży wybrzeża.

Przez 3 miesiące instruktorzy Royal Navy będą szkolić Libijczyków w prowadzeniu operacji bojowych na morzu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Od kilku dni na Morzu Śródziemnym prowadzone jest szkolenie starannie wybranej grupy libijskich marynarzy i funkcjonariuszy straży wybrzeża. Kurs zorganizowano w ramach operacji Sophia, nadzorowanej przez wielonarodowe siły morskie EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean, Szkolenie libijskich marynarzy, 2016-10-28). Swój wkład mają w nim instruktorzy wojskowi Royal Navy.

Funkcjonariusze libijskiej straży wybrzeża szkolą się pod okiem Brytyjczyków w prowadzeniu operacji bojowych na morzu. Kurs obejmuje m.in. przekazanie wiedzy niezbędnej do organizacji i prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych, a także dokonywania zatrzymań i przeszukań podejrzanych łodzi motorowych i innych jednostek nawodnych.

Szkolenie na pomóc w odtworzeniu potencjału operacyjnego marynarki wojennej i straży wybrzeża Libii. W przyszłości Libijczycy mają być odpowiedzialni za kontrolę i ochronę morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. Obecnie akweny te zdominowane są przez grupy przestępcze, zajmujące się m.in. przerzutem broni i zaopatrzenia wojskowego do ogarniętego wojną domową kraju oraz przemytem nielegalnych imigrantów do Europy (Powrót HMS Diamond, 2016-10-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.