Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wielka Brytania szkoli Libijczyków

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 października 2016

Brytyjczycy biorą udział w szkoleniu funkcjonariuszy libijskiej straży wybrzeża.

Przez 3 miesiące instruktorzy Royal Navy będą szkolić Libijczyków w prowadzeniu operacji bojowych na morzu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Od kilku dni na Morzu Śródziemnym prowadzone jest szkolenie starannie wybranej grupy libijskich marynarzy i funkcjonariuszy straży wybrzeża. Kurs zorganizowano w ramach operacji Sophia, nadzorowanej przez wielonarodowe siły morskie EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean, Szkolenie libijskich marynarzy, 2016-10-28). Swój wkład mają w nim instruktorzy wojskowi Royal Navy.

Funkcjonariusze libijskiej straży wybrzeża szkolą się pod okiem Brytyjczyków w prowadzeniu operacji bojowych na morzu. Kurs obejmuje m.in. przekazanie wiedzy niezbędnej do organizacji i prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych, a także dokonywania zatrzymań i przeszukań podejrzanych łodzi motorowych i innych jednostek nawodnych.

Szkolenie na pomóc w odtworzeniu potencjału operacyjnego marynarki wojennej i straży wybrzeża Libii. W przyszłości Libijczycy mają być odpowiedzialni za kontrolę i ochronę morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa. Obecnie akweny te zdominowane są przez grupy przestępcze, zajmujące się m.in. przerzutem broni i zaopatrzenia wojskowego do ogarniętego wojną domową kraju oraz przemytem nielegalnych imigrantów do Europy (Powrót HMS Diamond, 2016-10-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.