Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Lakoty dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, 30 września 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż Tajlandii kolejnych lekkich śmigłowców transportowych UH-72A Lakota, będących wojskową odmianą cywilnych EC145.

Tajlandia jest pierwszym zagranicznym nabywcą UH-72A Lakota. Śmigłowce będą używane przede wszystkim do transportu żołnierzy i zaopatrzenia. W razie potrzeby, będą też wspierać ogniem jednostki lądowe / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Przesłane do Kongresu USA dokumenty, zawierają prośbę o zgodę na sprzedaż Tajlandii 9 śmigłowców UH-72A Lakota wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym urządzeniami łączności radiowej i stacjami planowania misji, a także częściami zamiennymi i dokumentacją techniczną. Tajowie oczekują też wsparcia technicznego ze strony producenta i przeszkolenia pilotów i personelu obsługowego. Wartość potencjalnego porozumienia szacowana jest na 89 mln USD (293 mln zł).

Za produkcję i dostawę śmigłowców będą odpowiadały zakłady Airbus Helicopters w Columbus w stanie Mississippi. W pierwszej kolejności wiropłaty trafią do US Army, która będzie występowała w przedsięwzięciu jako pośrednik. Lakoty zostaną bowiem sprzedane Tajom w ramach rządowego programu Foreign Military Sale.

W kwietniu br. Bangkok zamówił już 6 wiropłatów tego typu (Pierwsza tajska Lakota gotowa, 2014-05-19). Według pierwotnych ustaleń, ich dostawy miały zakończyć się w 2015. Z czasem władze w Waszyngtonie zagroziły jednak Tajom wstrzymaniem przekazania śmigłowców, w reakcji na niedawny wojskowy zamach stanu (USA ograniczają współpracę z Tajlandią, 2014-05-25, Tajskie Lakoty zagrożone, 2014-05-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.