Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa hiszpańskiego Eurofightera

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, 12 października 2017

Jeden z należących do Ala (Skrzydła) 14 Ejército del aire (wojsk lotniczych) wielozadaniowych samolotów bojowych C.16 Eurofighter rozbił się dzisiaj ok. godz. 10 czasu miejscowego, podchodząc do lądowania w macierzystej bazie Los Llanos (Albacete) po powrocie z parady zorganizowanej w Madrycie z okazji święta narodowego Hiszpanii.

/ Zdjęcie: Twitter

W katastrofie poniósł śmierć pilot samolotu. Według miejscowych źródeł nie zdążył katapultować się z samolotu. Innych ofiar nie było. W paradzie wzięły udział 4 C.16. 

Dzisiejsza katastrofa jest trzecim tragicznym zdarzeniem z udziałem Eurofighterów. 13 września rozbił się jeden z saudyjskich samolotów tego typu (W Jemenie rozbił się saudyjski Typhoon, 2017-09-15), a 24 – włoski Eurofighter uderzył w powierzchnię morza podczas pokazów (Rozbił się Eurofighter Typhoon, 2017-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.