Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Boeing 737 MAX dla WestJet

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 13 października 2017

Kanadyjskie linie WestJet ujawniły 11 października, że odebrały pierwszego Boeinga 737 MAX 8. W ciągu najbliższych 4 lat towarzystwo ma otrzymać 50 samolotów tego typu.

Inauguracyjny lot należącego do WestJet Boeinga 737 MAX 8 zaplanowano na 9 listopada / Zdjęcie: WestJet

Jesteśmy dumni, że jako pierwsze w historii kanadyjskie linie lotnicze otrzymaliśmy Boeinga 737 MAX. Unowocześnienia projektu MAX, w tym nowoczesne winglety i wnętrze Sky Interior, przyczynią się do zmniejszenia zużycia paliwa i polepszenia komfortu pasażerów – powiedział Ed Sims, wiceprezes WestJet ds. handlowych.

Ściśle współpracowaliśmy z WestJet, aby upewnić się, że 737 MAX podniesie poprzeczkę, jeśli chodzi o skuteczność, niezawodność i komfort pasażerów. To świetny samolot dla wspaniałego klienta i cieszymy się, że WestJet wprowadza 737 MAX na rynek – dodał Brad McMullen, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży w Ameryce.

Samolot, który przebywa w hangarze WestJet w Calgary już od 29 września w celu przeprowadzenia inspekcji, szkolenia i testów, jest pierwszym z 50 Boeingów 737 MAX (20 MAX 7, 23 MAX 8 i siedmiu MAX 9), jakie mają zostać dostarczone kanadyjskiemu towarzystwu do 2021. Inauguracyjny lot 737 MAX 8 zaplanowano na 9 listopada, z Calgary do Toronto. Jest on wyposażony w 174 fotele w konfiguracji jednoklasowej.

Obecnie flota WestJet składa się z 13 Boeingów 737-600, 56 737-700, 46 737-800 i czterech 767-300ER oraz 42 Bombardierów Q400 NextGen. WestJet zawarły również umowę kupna 10 Dreamlinerów 787-9. Pierwszy z nich ma zostać dostarczony w styczniu 2019 (WestJet zamawiają Dreamlinery, 2017-05-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra