Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Boeinga 737 Max 9

Lotnictwo cywilne, 14 kwietnia 2017

Wczoraj w powietrze wzbił się drugi samolot z nowej rodziny opracowanej przez koncern z Seattle.

W próbach w locie wezmą 2 przedseryjne 737 Max 9 / Zdjęcie: Boeing

Pierwszy przedseryjny Boeing 737 Max 9 wystartował do pierwszego lotu wczoraj, po 90-minutowym opóźnieniu, spowodowanym problemami z łącznością z naziemnym centrum kierowania, o 10:52 czasu lokalnego z lotniska Renton Field, leżącego obok zakładów Boeinga w stanie Waszyngton. W dodatku tuż po starcie okazało się, że jedna z radiostacji służących do łączności jest wadliwa.

Po 2 h 42 min samolot wylądował na lotnisku Boeing Field w Seattle, przy bocznym wietrze wiejącym z prędkością ok. 40 km/h. Załogę stanowili piloci doświadczalni Christine Walsh (pierwsza w historii kobieta pilotująca 737 Max) i Ed Wilson.

Mimo wstępnych problemów udało im się wykonać wszystkie zadania zaplanowane przed oblotem, które polegały m.in. na sprawdzeniu działania układu wyważenia oraz instalacji klap i podwozia przy prędkości do 445 km/h i na wysokości do 7315 m. W trakcie lotu przeprowadzono także sekwencję wyłączenia i ponownego włączenia każdego silnika Leap-1B.

Loty próbne Boeinga 737 Max 9 zostaną wznowione 17 kwietnia. W zakładach w Renton trwa montaż końcowy drugiego samolotu tego typu, który także posłuży do testów. Według przedstawicieli Boeinga mają one potrwać do końca br. Pierwszy seryjny 737 Max 9 ma trafić do indonezyjskich linii Lion Air (Prezentacja Boeinga 737 Max 9, 2017-03-08).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.