Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WestJet w krainie lodu

Lotnictwo cywilne, 21 października 2015

Kanadyjskie linie WestJet zaprezentowały samolot z wizerunkami bohaterów filmu animowanego Kraina Lodu.

Boeing 737 WestJet w malowaniu nawiązującym do filmu animowanego Kraina Lodu

Najnowsze malowanie, jakie nosi jeden z Boeingów 737-800, należący do kanadyjskich niskokosztowych linii WestJet, z pewnością będzie cieszyć się popularnością wśród najmłodszych pasażerów (Nowy samolot i logo WestJet, 2015-08-31, 500. Q400 dostarczony, 2015-06-26). Na jego kadłubie znajdują się wizerunki bohaterów amerykańskiego filmu animowanego Kraina Lodu.

Przednią część kadłuba samolotu zajmuje wizerunek bałwanka Olafa

Przednią część kadłuba zajmuje wizerunek bałwanka Olafa. Na ogonie naniesiono natomiast portrety głównych bohaterek – Elsy i Anny. Największa niespodzianka czeka jednak we wnętrzu kabiny. Schowki bagażowe i zagłówki foteli w jej tylnej części mają motywy zimowe. W miarę zbliżania się do kabiny załogi dekoracje zmieniają wygląd na letni. Każdy z 54 schowków ma unikatowy motyw.

Portrety głównych bohaterek – Elsy i Anny – namalowano na ogonie Boeinga 737-800

Malowaniem samolotu zajęła się ekipa pracowników z Kanady, Niemiec i USA. Przed rozpoczęciem pracy wszyscy obejrzeli Krainę Lodu, aby czerpać inspiracje z filmu. Artyści pracowali przez 21 dób. Każda 12-godzinna zmiana składała się z 6 osób.

W miarę przesuwania się od tyłu do przodu kabiny pasażerskiej motywy dekoracyjne zmieniają się z zimowych na letnie / Zdjęcia: WestJet

Do malowania samolotu zużyto 643,5 l farby w 23 kolorach. Do farby dodano opiłki metalu, aby podczas ruchu samolot wydawał się jeszcze bardziej błyszczący. Do malowania słońca, wody i piasku użyto aerografu.

Malowanie Boeinga 737-800 zajęło 21 dni i nocy

Przedsięwzięcie zrealizowano we współpracy z The Walt Disney Company. Dzięki temu pasażerowie lodowego Boeinga 737 będą mogli podczas lotów obejrzeć filmy wyprodukowane przez to przedsiębiorstwo. Jedyną złą wiadomością dla Czytelników z Polski jest fakt, że samolot, noszący znaki rejestracyjne C-GWSV, będzie operował wyłącznie na trasach w Ameryce Północnej i Środkowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.