Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie z ochrony obiektów wojskowych

Wojska lądowe, Służby państwowe, Strategia i polityka, 13 października 2017

W ramach Centralnego Szkolenia Instruktażowo-Metodycznego z Ochrony Obiektów Wojskowych pododdziały batalionu ochrony bazy w Redzikowie doskonaliły procedury reagowania w sytuacji naruszenia systemu obrony jednostki wojskowej.

Podczas szkolenia zorganizowanego przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, żołnierze batalionu ochrony bazy w Redzikowie zaprezentowali działanie w przypadku ataku na służby dyżurne i obiekty wojskowe / Zdjęcia: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

Po zainscenizowanym napadzie na biuro przepustek żołnierze ze składu warty wewnętrznej przedstawili uczestnikom zajęć procedury izolacji zaatakowanego obiektu, reagowania patroli interwencyjnych, ewakuacji rannych i przeciwdziałania rozszerzaniu się strefy zagrożenia. Napastników zneutralizowała Grupa Działań Specjalnych Żandarmerii Wojskowej, wspierana przez Sekcję Pirotechniczną i Grupę Dochodzeniowo-Śledczą (Redzikowo w grze o nową bazę antyrakietową w USA?, 2017-02-09).

Zajęcia realizowano we współpracy z Komendą Miejską Policji i Szkołą Policji w Słupsku, a także z Wojskowym Ośrodkiem Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie. Jego przedstawiciel przybliżył zasady gospodarowania psami służbowymi w Wojsku Polskim.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia zapoznali się z przyjętymi w Redzikowie procedurami uzyskiwania dostępu do bazy, podstawowym wyszkoleniem indywidualnym i zespołowym patrolu interwencyjnego oraz przewodnika psa służbowego. Ponadto, w ramach pokazu statycznego, zaprezentowano wyposażenie i uzbrojenie polskich i amerykańskich żołnierzy ochraniających obiekty w Redzikowie, a także sprzęt policjantów zapewniających ochronę na terenie przylegającym do bazy.

Na podstawie informacji por. Pawła Sebzdy, IWSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.