Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test SM-3 Block IIA

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2017

US Navy przeprowadziła próbę pocisku rakietowego Standard Missile-3 Block IIA.

W rejonie Hawajów przeprowadzono kolejną próbę z użyciem pocisku rakietowego SM-3IIA, która polegała na przechwyceniu celu powietrznego, symulującego nieprzyjacielski pocisk balistyczny / Zdjęcie: MDA

3 lutego ok. 22:30 czasu miejscowego (4 lutego ok. 03:30 EDT) cel latający symulujący nieprzyjacielski pocisk balistyczny został odpalony z lądowej wyrzutni umieszczonej na terenie Pacific Missile Range Facility na wyspie Kauai. Obiekt został następnie wykryty przez radar AN/SPY-1D(V) niszczyciela rakietowego USS John Paul Jones (DDG 53), typu Arleigh Burke, wyposażonego w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis Baseline 9.C2.

W kierunku celu wystrzelono pocisk rakietowy SM-3 Block IIA, który dosięgnął go, niszcząc za pomocą głowicy kinetycznej. Przebieg próby nadzorowali specjaliści z Missile Defense Agency i Raytheona, a także żołnierze US Navy i Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony). Program rozwojowy zestawów rakietowych SM-3IIA realizowany jest wspólnie przez rządy USA i Japonii.

Dotąd przeprowadzono 3 próby zestawów rakietowych SM-3IIA. W poprzednich 2 koncentrowano się głównie na ocenie własności lotnych pocisków. Rozpoczęcie eksploatacji zestawów SM-3IIA przewidziano na 2018 (Produkcja SM-3 IIA, 2015-12-14). Pociski zostaną rozmieszczone m.in. w amerykańskiej bazie obrony powietrznej w Redzikowie, która budowana jest w ramach 3. etapu wieloletniego programu EPAA (European Phased Adaptive Approach, Budowa bazy w Redzikowie, 2016-01-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.