Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni Arleigh Burke wyruszył do Hiszpanii

Marynarka wojenna, 08 września 2015

USS Carney opuścił port macierzysty na Florydzie i skierował się w stronę hiszpańskiej Roty. Okręt jest ostatnim z 4. amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które zostaną przebazowane do Hiszpanii.

Od kilku dni USS Carney idzie w kierunku hiszpańskiej Base Naval de Rota, w Cádiz. W najbliższych latach amerykański okręt będzie pełnił służbę w rejonie odpowiedzialności 6. Floty US Navy / Zdjęcie: USN

6 września USS Carney (DDG 64) opuścił Naval Station Mayport na Florydzie. Jednostka skierowała się w stronę Base Naval de Rota w Cádiz, gdzie dołączy do pozostałych niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke: USS Ross (DDG 71), USS Donald Cook (DDG 75, USS Donald Cook w Rocie, 2014-02-12) i USS Porter (DDG 78). Okręty będą stanowić europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Wyposażono je w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis.

Pod koniec 2012 władze USA i Hiszpanii ustaliły warunki przebazowania na Półwysep Iberyjski 4 amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke (Hiszpanie zgadzają się na Aegis, 2012-11-19). Zadanie wsparcia technicznego okrętów zlecono hiszpańskiej Navantii. Lokalna grupa stoczniowa będzie m.in. odpowiedzialna za dokonywanie przeglądów technicznych i napraw niszczycieli (Navantia wesprze amerykańskie niszczyciele, 2013-07-11).

Amerykańskie okręty wezmą też udział w serii ćwiczeń morskich na wodach Morza Śródziemnego (Amerykańsko-francuskie ćwiczenia, 2015-08-26; USS Porter ćwiczył w Izraelu, 2015-08-17). Ponadto będą wspierać regionalnych sojuszników w walce z nielegalną imigracją i piractwem morskim.

Pod koniec sierpnia Waszyngton zadeklarował, że w razie potrzeby amerykańskie niszczyciele uzupełnią także turecki system obrony powietrznej. Okręty mają pomóc w ochronie południowych obszarów Turcji przed bombardowaniem lub ostrzałem artyleryjskim ze strony Syrii. Dotąd zadania te wykonywały kontyngenty wojskowe państw NATO wyposażone w zestawy obrony przeciwrakietowej/przeciwlotniczej Patriot (USA również wyjdą z Turcji, 2015-08-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.