Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arktyczne testy ScanEagle

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 12 sierpnia 2015

W połowie lipca w Arktyce przeprowadzono testy bezzałogowego statku latającego Boeing Insitu ScanEagle.

Straż Wybrzeża USA testowała możliwości użycia operacyjnego bsl Boeing Insitu ScanEagle w Arktyce / Zdjęcie: Insitu

W dniach 13-15 lipca Straż Wybrzeża USA (USCG) przeprowadziła testy operacji lotniczych wykonywanych przez bsl ScanEagle. Próby pozwoliły na ocenę przydatności bezzałogowca, który w przyszłości miałby wspierać kutry patrolowe i inne jednostki nawodne USCG, prowadzące działania na wodach Oceanu Arktycznego.

Na potrzeby testów ScanEagle wykonał szereg operacji lotniczych nad wodami Oceanu Arktycznego. Bezzałogowiec startował z północnego wybrzeża Alaski, w tym m.in. z terenu Oliktok Long Range Radar Site. Następnie kontrolę nad nim przejmowali operatorzy znajdujący się na pokładzie lodołamacza USCGC Healy (WAGB 20, Problemy sprzętowe USCG, 2015-03-02; Northrop Grumman doposaży lodołamacze USCG, 2013-10-21).

Od kilku lat USCG bada możliwość użycia bezzałogowych statków latających do prowadzenia operacji patrolowych w Arktyce. Bezzałogowce mogłyby wspierać jednostki pływające w kontrolowaniu sytuacji w regionie, w tym podczas operacji poszukiwawczo-ratowniczych i reagowania kryzysowego (Arktyczna strategia Waszyngtonu, 2013-05-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.