Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze AH-64 na Alasce

Lotnictwo wojskowe, 21 sierpnia 2015

Do Fort Wainwright przybyły pierwsze śmigłowce uderzeniowe AH-64D.

Docelowo w Fort Wainwright na Alasce mają stacjonować 24 Apache / Zdjęcie: US Army

We wtorek bo bazy US Army Fort Wainwright na Alasce w ładowni transportowca C-5 Galaxy przybyły dwa śmigłowce uderzeniowe AH-64D Apache. Są to pierwsze wiropłaty tego typu, jakie Pentagon postanowił przerzucić z Niemiec na Daleką Północ.

Docelowo na Alasce stacjonować mają 24 Apache wchodzące w skład 1. batalionu 25. pułku lotnictwa (uderzeniowo-rozpoznawczego) 25. Dywizji Piechoty (1-25th ARB). Wiropłaty, podobnie jak znaczna część 400-osobowego personelu jednostki, pochodzą z rozwiązanego niedawno 3. batalionu 159. pułku lotnictwa (uderzeniowo-rozpoznawczego). Jednostka ta stacjonowała w niemieckim Katterbach.

Lotnicy 1-25th ARB otrzymali w Fort Wainwright do dyspozycji infrastrukturę pozostawioną przez kolegów z 6. eskadry rozpoznawczej 17. pułku kawalerii, używających śmigłowców OH-58D Kiowa Warior. Po dołączeniu wszystkich AH-64D, piloci i personel obsługowy 1-25th ARB rozpoczną szkolenie w nowych warunkach, ćwicząc współdziałanie z 1. brygadowym zespołem bojowym Arctic Wolves 25. DP, wyposażonym w wozy bojowe Stryker. Mają też wziąć udział w przyszłorocznych manewrach Red Flag (Typhoony przybyły na Red Flag, 2015-01-15).

W przyszłym roku 1-25thARB otrzyma do wyposażenia rozpoznawcze bezzałogowe statki latające MQ-1C Gray Eagle (Pierwsza eskadra uderzeniowo-rozpoznawcza, 2015-03-18). Zgodnie ze strategią pivotu, zakładającą przeorientowanie strategicznych interesów USA na obszary Pacyfiku, 1-25th ARB będzie wysyłany w różne miejsca regionu na ćwiczenia i ewentualnie w ramach misji stabilizacyjnych / pokojowych (USN o pivocie, 2014-08-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.