Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono ćwiczenia Silver Arrow-17

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 listopada 2017

W dn. 22-28 października żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa uczestniczyli w międzynarodowym ćwiczeniu Silver Arrow-17.

Żołnierze PKW Łotwia wzięli udział w wielonarodowych ćwiczeniach Silver Arrow-17, których celem było m.in. zgranie łotewskich wojsk z siłami sojuszniczymi / Zdjęcia: Archiwum eFP BG

W manewrach uczestniczyło ponad 3,5 tys. żołnierzy z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Estonii, Niemiec, Kanady, Łotwy, Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Albanii. Celem ćwiczenia było zwiększenie interoperacyjności łotewskich sił zbrojnych i wojsk sojuszniczych, a także przeprowadzenie zintegrowanego planowania, działań obronnych i szkolenia elementów wsparcia.

W pierwszym etapie ćwiczenia kompania czołgów z PKW Łotwa (Polscy czołgiści wzięli udział w Bayonet Shield 17, 2017-10-06) wraz z przydzielonym kanadyjskim plutonem zmotoryzowanym, wyposażonym w wozy bojowe LAV 6.0 (Kolejna modernizacja LAV III, 2014-11-14), przemieściła się do rejonu ześrodkowania, gdzie zorganizowała zabezpieczenia bojowe i logistyczne oraz przygotowała rubieże opóźniania.

W następnej fazie ćwiczenia, po zajęciu kolejnych rubieży opóźniania, kompania zabezpieczała wycofanie z walki sojuszniczych oddziałów. W tym czasie wykonano szereg zadań ogniowych, mających na celu obniżenie potencjału bojowego nieprzyjaciela. Następnie, po wykonaniu przejść w polu minowym przez hiszpańskich saperów, polscy czołgiści wzmocnieni kanadyjskim plutonem zmotoryzowanym przeprowadzili kontratak, ostatecznie rozbijając nieprzyjacielskie ugrupowanie i zajmując nakazany obiekt.

PKW Łotwa tworzy 170-osobowy zespół ze składu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, który funkcjonuje w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim (Certyfikacja batalionowej grupy bojowej, 2017-09-05). Grupa liczy ok. 1000 żołnierzy z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Brygada z Braniewa skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowi 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30).

Na podstawie informacji ppor. Małgorzaty Zakrzewskiej, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.