Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne patrolowce typu Independence w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 listopada 2017

Marynarka wojenna Singapuru przyjęła dziś do służby kolejne dwa okręty patrolowe typu Independence.

RSS Sovereignty (16) i RSS Unity (17) przyjęto do służby dziś podczas ceremonii w Changi Naval Base / Zdjęcie: MO Singapuru

Dziś w Changi Naval Base odbyła się uroczystość przyjęcia do służby okrętów patrolowych RSS Sovereignty (16) i RSS Unity (17), typu Independence. Obie jednostki zbudowała rodzima Singapore Technologies Marine na zlecenie ministerstwa obrony. Patrolowce uzupełnią w linii pierwszy z okrętów tego typoszeregu, RSS Independence (15), który prowadzi działania operacyjne od maja (RSS Independence w linii, 2017-05-05).

Do 2020 marynarka wojenna Singapuru ma odebrać i przyjąć do służby pozostałe pięć okrętów patrolowych typu Independence. Patrolowce znajdują się na różnych etapach budowy lub są w trakcie prac wykończeniowych. Pod koniec października ST Marine położyło stępkę pod RSS Dauntless (21), przedostatni okręt tej serii (Stępka pod RSS Dauntless, 2017-10-31).

Okręty patrolowe typu Independence mają 80 m długości i 12 m szerokości. Wypierają 1250 t i rozwijają 27 w. Zasięg wynosi ok. 6500 km. Autonomiczność oblicza się na 14 dni. Uzbrojono je m.in. w pionowe wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych VL Mica, 76-mm armatę morską Oto Melara, 2 zdalnie sterowane moduły uzbrojenia Oto Melara Hitrole wyposażone w 12,7-mm wkm i pojedyncze 25-mm działo Rafael Typhoon. Każdy z patrolowców zostanie też wyposażony w 2 radary nawigacyjne SharpEye od Kelvina Hughesa (Radary SharpEye dla LMV, 2016-08-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.