Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RFA Tidespring w HMNB Portsmouth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2017

Brytyjski zbiornikowiec paliwowy RFA Tidespring wszedł do portu w Portsmouth, gdzie odbędzie się ceremonia przyjęcia go do służby.

RFA Tidespring rozpocznie służbę w Royal Fleet Auxiliary 27 listopada / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

RFA Tidespring (A136), typu Tide, wszedł w czwartek do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju. Wkrótce rozpoczną się przygotowania do ceremonii przyjęcia okrętu do służby. Wydarzenie zapowiedziano na 27 listopada.

Przyjęcie RFA Tidespring do służby poprzedziła seria testów morskich, jakie okręt przeszedł w ostatnich miesiącach (RFA Tidespring w Gibraltarze, 2017-10-18). Jednym z końcowych etapów tego przedsięwzięcia były próby operacji lotniczych z pokładu zbiornikowca paliwowego, które przeprowadzono w październiku (Operacje lotnicze z pokładu RFA Tidespring, 2017-10-20).

RFA Tidespring jest pierwszym z czterech zbiornikowców paliwowych typu Tide budowanych dla Royal Fleet Auxiliary przez Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei. Wiosną okręt dotarł do stoczni A&P Group we Falmouth na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii, gdzie przeszedł prace wykończeniowe, które objęły m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony (RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.