Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek C-2A Greyhound

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2017

Amerykański samolot transportowy C-2A Greyhound rozbił się dziś nad Oceanem Spokojnym. Na jego pokładzie znajdowało się jedenaście osób. Wciąż trwają poszukiwania trzech z nich.

Samolot transportowy C-2A Greyhound startuje z pokładu atomowego lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz / Zdjęcie: USN

Amerykański C-2A Greyhound rozbił się dziś, ok. 14:45 czasu japońskiego. Samolot spadł do Oceanu Spokojnego ok. 920 km na południowy wschód od wybrzeży Okinawy. Na jego pokładzie znajdowało się jedenaście osób, w tym członkowie załogi i pasażerowie.

Operujące w rejonie zdarzenia okręty US Navy i Japońskich Morskich Sił Samoobrony natychmiast rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Dotąd udało się odnaleźć i podjąć z wody osiem osób, które natychmiast przetransportowano na pokład znajdującego się w pobliżu atomowego lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz (Zakończono ćwiczenia amerykańskich lotniskowców, 2017-11-15). Ich stan nie zagraża życiu i zdrowiu. Nadal trwają poszukiwania pozostałych trzech osób znajdujących się na pokładzie C-2A Greyhound w chwili wypadku.

Rozbity dziś C-2A latał w składzie Fleet Logistics Support Squadron Three Zero, Providers. W chwili zdarzenia Greyhound wykonywał lot z Marine Corps Air Station Iwakuni w kierunku wspomnianego USS Ronald Reagan, transportując pasażerów i dodatkowy ładunek towarowy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.