Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia zakupiła Patrioty

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 listopada 2017

Rumunia podpisała umowę z Rządem USA na zakup zintegrowanego systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Patriot.

Rumunia wkrótce stanie się czternastym użytkownikiem systemu Patriot / Zdjęcie: Raytheon

Rząd Rumunii podpisał umowę na zakup od US Army systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Patriot produkowanego przez koncern Raytheon. Umowa umożliwia rządowi USA rozpoczęcie negocjacji kontraktu z producentem Raytheon w ramach procedury Foreign Military Sales (Rumunia kupuje Patrioty , 2017-07-12).

Zakup przez Rumunię systemu Patriot przyczyni się do spełnienia przez nią zobowiązania w ramach NATO do wydawania na obronność co najmniej 2% PKB. Siły zbrojne Rumunii otrzymają zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe Patriot w konfiguracji 3+, jak również nieujawnioną liczbę pocisków przechwytujących GEM-T i PAC-3 MSE.

Wraz z uzyskaniem dzięki systemowi Patriot nowych zdolności obronnych, armia rumuńska będzie miała możliwość obrony Rumunii i jej sojuszników z NATO – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon. – Patriot umożliwi także rumuńskim wojskom obrony powietrznej odbywanie szkoleń, ćwiczeń oraz interoperacyjność z ich odpowiednikami w USA i Europie – dodał.

System Patriot jest obecnie eksploatowany przez siły zbrojne trzynastu państw, w tym USA, a także Niemiec, Grecji, Holandii i Hiszpanii. – Ten zakup umożliwi stworzenie miejsc pracy zarówno w USA, jak i w Rumunii – dodał Laliberty. – Raytheon rozwija długofalowe relacje z przedsiębiorstwami rumuńskimi, aby umożliwić nam budowę i utrzymanie jednostek Patriot w Rumunii – podkreślił. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.