Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT wraca do Kowna

Lotnictwo cywilne, 05 grudnia 2017

Po letnim epizodzie związanym z modernizacją drogi startowej w Wilnie PLL LOT zdecydowały się powrócić do Kowna, drugiego portu lotniczego na Litwie. To już trzeci kierunek w tym kraju  obsługiwany przez polskiego przewoźnika.

Rejsy pomiędzy Warszawą i Kownem będą wykonywały samoloty Bombardier Q400 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Pierwszy rejs z Warszawy do Kowna został zaplanowany na 21 maja, a rejs powrotny następnego ranka. LOT proponuje pasażerom 6 połączeń tygodniowo w każdą stronę. Rejsy będą wykonywane 78-miejscowymi samolotami Bombardier Q400. Podróż między Warszawą i Kownem potrwa ok. 1 h 10 min.

Z Warszawy do Kowna przewoźnik będzie latał codziennie oprócz sobót. Start z Lotniska Chopina zaplanowany jest o 22:35, a lądowanie w Kownie o 0:45 (czasu miejscowego). Z Kowna do Warszawy pasażerowie będą zaś powrócić codziennie oprócz niedziel o 06:15, żeby – po uwzględnieniu różnicy czasu – wylądować w stolicy Polski o 06:25. 

Wcześniej LOT był obecny w porcie lotniczym w Kownie od 14 lipca do 18 sierpnia br. podczas modernizacji drogi  startowej Wilnie. Z tego powodu główne litewskie lotnisko było wówczas tymczasowo zamknięte, a większość rejsów przekierowana właśnie do Kowna. Przewoźnik zdecydował, że jest potencjał biznesowy w uruchomieniu całorocznego połączenia do Kowna z jednoczesnym utrzymaniem częstotliwości operacji do Wilna (5 razy dziennie oprócz niedziel, kiedy jest o jeden rejs dziennie mniej). Oprócz tego latem LOT znów uruchomi sezonowe rejsy do Połągi nad Morzem Bałtyckim. Tutaj przewoźnik będzie latał sześć razy w tygodniu.

LOT konsekwentnie zwiększa  obecność na Litwie, która jest dla nas ważnym środkowoeuropejskim rynkiem. Jesteśmy przekonani, że Kowno jako istotny ośrodek i drugie największe miasto na Litwie będzie cieszyło się zainteresowaniem pasażerów z Polski i innych regionów świata. Z drugiej strony, poprzez zaproponowany rozkład połączeń LOT umożliwia pasażerom z regionu Kowna dostęp poprzez hub w Warszawie do bogatej siatki połączeń, w skład której wchodzi już prawie 80 kierunków w Europie, Ameryce Północnej i Azji – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT (Victor Alpha wylądował, 2017-12-04).

Cieszymy się, że duży europejski przewoźnik, jakim jest LOT, docenia znaczenie lotniska w Kownie oraz jego zdolność do obsługi rosnącej liczby pasażerów i rejsów. Fakt, że LOT wznawia operacje na lotnisku w Kownie, oznacza, że drugi co do wielkości litewski port lotniczy nie będzie już oferował jedynie połączeń tzw. tanich linii. Ponadto nowa trasa do Warszawy pomoże pasażerom biznesowym i turystom z Kowna o wiele łatwiej dotrzeć do innych dużych miast w Europie i na całym świecie – dodaje Olaf Martens, dyrektor lotniska w Kownie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.