Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnanie II zmiany PKW Łotwa

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 grudnia 2017

Na uroczystej zbiórce w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej pożegnano w czwartek żołnierzy, którzy wezmą udział w II zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

We wczwartek pożegnano żołnierzy 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej, którzy wyjadą na misję w ramach II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa / Zdjęcie: st. chor. S. Wachek, M. Hajkowicz, 10.BBKPanc.

Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie funkcjonuje w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej, pod dowództwem kanadyjskim. W grupie oprócz Kanadyjczyków i Polaków służą przedstawiciele: Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Pierwsza zmiana PKW utworzona została na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy.

Na przełomie maja i czerwca brygada z Braniewa skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowią: czołgi PT-91 Twardy i wozy dowodzenia (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30). Czas rotacyjnej służby wynosi sześć miesięcy (Rotacja I zmiany PKW Łotwa, 2017-12-05). We czwartek w Braniewie pożegnano żołnierzy II zmiany PKW, który również utworzono na bazie 9. BBKPanc. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli wojska, władz samorządowych i rodzin żołnierzy.

- Udział w operacji wpisuje się w nowy wymiar stosunków państw koalicyjnych NATO i przyczynia się do umocnienia wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony. Jest to istotnie w odniesieniu nie tylko do odległych teatrów działań, ale także wobec naszego, bezpośredniego wschodniego sąsiedztwa. Misja w Republice Łotewskiej to kolejne zadanie, które kształtuje nasz wizerunek wiarygodnego i ważnego partnera zaangażowanego w budowę bezpieczeństwa środowiska międzynarodowego. Jest także dowodem, iż Polacy nie pozostają obojętni na losy mieszkańców najodleglejszych zakątków – powiedział gen. bryg. Wojciech Grabowski, Inspektor Wojsk Lądowych, który podpisał protokół o przekazaniu kontyngentu PKW przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwu Operacyjnemu RSZ.

Na podstawie informacji Marty Hajkowicz, 9. BBKPanc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.