Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS John C. Stennis wrócił do Bremerton

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 stycznia 2018

Amerykański atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis wrócił do bazy morskiej w stanie Waszyngton po zakończeniu kolejnej serii ćwiczeń i testów morskich.

USS John C. Stennis powrócił do bazy w Bremerton po zakończeniu kolejnego etapu przygotowań do nowej misji bojowej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Charles D. Gaddis IV, USN

Atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis (CVN 74), typu Nimitz, powrócił do bazy w Bremerton, w stanie Waszyngton po dwóch tygodniach ćwiczeń i testów morskich. W tym czasie załoga okrętu doskonaliła umiejętności wykonywania działań związanych m.in. z reagowaniem na sytuacji kryzysowe, takie jak uszkodzenie jednostki lub wybuch pożaru na pokładzie.

W najbliższych miesiącach załoga USS John C. Stennis będzie kontynuowała ćwiczenia i testy morskie. Ich celem jest przygotowanie marynarzy i samego okrętu do nowej misji bojowej.

W ub.r. Departament Obrony USA zlecił grupie stoczniowej Huntington Ingalls Industries z Pascagoula w stanie Mississippi rozpoczęcie przygotowań do wymiany paliwa jądrowego, przeglądu remontowego i modernizacji USS John C. Stennis (Przegląd i modernizacja USS John C. Stennis, 2017-12-19). Właściwe prace stoczniowe mają rozpocząć się w 2021. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.