Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie USS John C. Stennis

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 sierpnia 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis opuścił stocznię marynarki wojennej USA w stanie Waszyngton i rozpoczął serię testów morskich, które będą stanowić zwieńczenie przeglądu remontowego i modernizacji.

USS John C. Stennis pozostaje w linii od 22 lat. Przewidywana trwałość użytkowa okrętów typu Nimitz wynosi 50 lat. W połowie zakładanego okresu służby jednostki tego typoszeregu przechodzą gruntowy przegląd remontowy połączony z wymianą paliwa / Zdjęcie USN

11 sierpnia USS John C. Stennis (CVN 74), typu Nimitz, opuścił Puget Sound Naval Shipyard and Intermediate Maintenance Facility w Bremerton, w stanie Waszyngton. Okręt rozpoczął serię testów morskich, które będą prowadzone nieopodal zachodnich wybrzeży USA. Próby, które zapoczątkowano trzy dni przed ustalonym terminem, będą stanowiły zwieńczenie trwającego sześć miesięcy przeglądu remontowego i modernizacji.

Przez ostatnie pół roku amerykański okręt poddawany był pracom technicznym, których celem było udoskonalenie pracy systemów pokładowych. W ich trakcie pracownicy stoczni z Bremerton, a także członkowie załogi i prywatni podwykonawcy dokonali przeglądu funkcjonowania podstawowych urządzeń zamontowanych na pokładzie lotniskowca, a także wymienili lub naprawili niesprawne i przestarzałe wyposażenie.

Przyjęty do służby w grudniu 1995 USS John C. Stennis jest siódmym z dziesięciu atomowych lotniskowców typu Nimitz w składzie US Navy (Koniec misji USS John C. Stennis, 2016-08-11). W przyszłości ich miejsce w linii zajmą nowoczesne jednostki typu Gerald R. Ford, które budowane są w stoczni Newport News Shipbuilding z Wirginii (Pierwsze operacje z pokładu USS Gerald R. Ford, 2017-07-31). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.