Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przegląd i modernizacja USS John C. Stennis

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 grudnia 2017

Departament Obrony USA zlecił rozpoczęcie przygotowań do wymiany paliwa jąrowego i przeglądu remontowego, połączonego z modernizacją atomowego lotniskowca USS John C. Stennis.

Grupa stoczniowa Huntington Ingalls Industries rozpocznie przygotowania do wymiany paliwa jąrowego i przeglądu remontowego, połączonego z modernizacją USS John C. Stennis / Zdjęcie: Mass Communication Specialist Seaman Matthew Martino, USN

Przygotowania do wymiany paliwa jądrowego i przeglądu remontowego, połączonego z modernizacją atomowego lotniskowca USS John C. Stennis (CVN 74), typu Nimitz (Próby morskie USS John C. Stennis, 2017-08-14), zlecono grupie stoczniowej Huntington Ingalls Industries z Pascagoula w stanie Mississippi. Kontrakt o wartości ok. 16 mln USD (57 mln zł) będzie obowiązywał do lipca 2018.

Program wymiany paliwa jądrowego i przeglądu remontowego, połączonego z modernizacją (RCOH) USS John C. Stennis obejmie też m.in. odmalowanie dolnej części kadłuba i przebudowę pokładu lotniczego, wymianę większości wyposażenia pokładowego, w tym części urządzeń obserwacyjnych, naprawę lub montaż nowych elementów układu napędowego, a także konserwację śrub okrętowych i konstrukcji sterowych. Przedsięwzięcie tego typu podejmowane jest zazwyczaj w połowie obliczanego na 50 lat resursu atomowych lotniskowców typu Nimitz. Trwający 3-4 lata proces podnosi ich potencjał bojowy i pozwala na eksploatację przez kolejne ćwierćwiecze.

Właściwy etap programu wymiany paliwa jądrowego i przeglądu remontowego USS John C. Stennis powinien rozpocząć się w 2021. Do tego czasu ma zakończyć się modernizacja innego z lotniskowców typu Nimitz, USS George Washington (CVN 73, Modernizacja USS George Washington, 2017-09-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.