Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja Marine Nationale

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 lutego 2018

Okręty francuskiej marynarki wojennej rozpoczęły pięciomiesięczną misję, podczas której będą prowadzić działania operacyjne na Pacyfiku.

Grafika przedstawia zakres terytorialny zadań, jakie realizować będą okręty zespołu zadaniowego Jeanne d'Arc i współpracujących z nim sił brytyjskich / Rysunek: MO Francji

W poniedziałek bazę Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) w Tulonie opuścił śmigłowcowiec desantowy Dixmude (L9015), typu Mistral (Camcopter S-100 na Dixmude, 2017-06-22) i fregata rakietowa Surcouf (F711), typu La Fayette. Okręty obrały kurs na Pacyfik, gdzie przez najbliższe pięć miesięcy będą prowadzić działania operacyjne w strukturach nowo sformowanego zespołu zadaniowego Jeanne d'Arc.

Do głównych zadań francuskich okrętów będzie należało prowadzenie działań operacyjnych w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności na Oceanie Spokojnym. Jednostki zespołu zadaniowego Jeanne d'Arc będą też współpracować z siłami morskimi lokalnych partnerów, z którymi mają realizować wytyczone zadania, a także współorganizować ćwiczenia morskie.

Na pokładzie francuskich okrętów znalazł się ok. 40-osobowy personel Royal Navy i Royal Marines, wydzielony przez Londyn na potrzeby nowej misji bojowej. Wojskowi otrzymali do dyspozycji dwa śmigłowce morskie AW159 Wildcat. W trakcie misji do francuskiego zespołu dołączyć mają wydzielone komponenty sił zbrojnych USA i Hiszpanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.