Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Camcoptera S-100 w Norwegii

Lotnictwo wojskowe, 29 maja 2017

Austriacki Schiebel przeprowadził serię lotów demonstracyjnych bezzałogowca Camcopter S-100. Próby realizowano na północy Norwegii.

Bezzałogowy statek latający pionowego startu i lądowania Camcopter S-100 podczas niedawnych testów na norweskiej wyspie Andøya / Zdjęcie: Schiebel

Loty demonstracyjne bezzałogowego statku latającego pionowego startu i lądowania Camcopter S-100 przeprowadzono na terenie ośrodka testowego na wyspie Andøya w północnej Norwegii. Przebieg prób obserwowali przedstawiciele m.in. norweskiej marynarki wojennej i wojsk lotniczych, a także straży wybrzeża, policji i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.

Austriacki Schiebel zademonstrował możliwości zastosowania bezzałogowca podczas serii lotów prowadzonych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Śmigłowiec, wyposażony m.in. w głowicę optoelektroniczną L-3 Wescam MX-10, wykonywał zadania polegające m.in. na obserwacji wybranych obszarów lądowych i morskich. Przędsięwzięcie miało potwierdzić możliwość użycia Camcoptera S-100 w działaniach związanych np. za ochroną stref przybrzeżnych.

Schiebel regularnie prezentuje zdolności Camcoptera S-100 podczas różnorodnych ćwiczeń i testów poligonowych (Kanadyjskie testy Camcoptera, 2016-04-18, Testy Camcoptera S-100 w Holandii, 2016-02-10). Udział w tego typu przedsięwzięciach umożliwił w przeszłości sprzedaż austriackich bezzałogowców do wielu państw, w tym do Australii. Na początku br. producent poinformował o zawarciu kontraktu na dostawę Camcopterów S-100 australijskiej marynarce wojennej (Australia zamawia Camcoptery S-100, 2017-02-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.