Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Camcopter S-100 na Dixmude

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 22 czerwca 2017

Austriacki Schiebel poinformował o przeprowadzeniu prób z użyciem bezzałogowca Camcopter S-100 z pokładu francuskiego śmigłowcowca desantowego Dixmude.

Camcopter S-100 podczas prób operowania ze śmigłowcowca desantowego Dixmude na zachodnich wodach Morza Śródziemnego / Zdjęcie: Schiebel

Od 29 maja do 3 czerwca na wodach nieopodal południowych wybrzeży Francji przeprowadzono próby z użyciem bezzałogowego statku latającego pionowego startu i lądowania Camcopter S-100. Podczas 15 h testów austriacki bezzałogowiec przeprowadził serię operacji lotniczych z pokładu francuskiego śmigłowcowca desantowego Dixmude (L9015), typu Mistral, tym blisko 30 startów i lądowań.

Operacje lotnicze z pokładu Dixmude prowadzono zarówno w dzień, jak i w nocy. Śmigłowiec wyposażono m.in. w głowicę optoelektroniczną L-3 Wescam MX-10. Podczas prób Camcopter S-100 był obsługiwany przez specjalistów z centrum prób i odbiorów lotnictwa morskiego (CEPA/10S) marynarki wojennej Francji.

Niedawne testy miały potwierdzić możliwość operowania austriackiego bezzałogowca z pokładu francuskich śmigłowcowców desantowych typu Mistral. Na uwagę zasługuje fakt, że Schiebel regularnie prezentuje Camcoptera S-100 podczas różnorodnych ćwiczeń i prób organizowanych we współpracy z obecnymi lub potencjalnymi użytkownikami (Próby Camcoptera S-100 w Norwegii, 2017-05-29). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.