Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanadyjskie testy Camcoptera

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2016

W Kanadzie przeprowadzono testy bezzałogowego śmigłowca Schiebel Camcopter S-100.

Podczas kanadyjskich testów bezzałogowy śmigłowiec Camcopter S-100 wyposażono w głowicę optoelektroniczną L-3 Wescam MX-10S / Zdjęcie: Schiebel

Pod koniec marca Canadian Coast Guard (straż wybrzeża Kanady) przeprowadziła testy bezzałogowego śmigłowca Camcopter S-100, dostarczonego przez austriackie przedsiębiorstwo Schiebel. Próby zorganizowano w okolicach wyspy Fogo, wchodzącej w skład prowincji Nowa Funlandia i Labrador.

Podczas testów austriacki bezzałogowiec operował z pokładu lekkiego lodołamacza CCGS George R. Pearkes. Scenariusz prób prowadzonych ok. 100 km na północ od Fogo zakładał m.in. użycie śmigłowca do obserwacji otoczenia okrętu, dzięki czemu zwiększono świadomość sytuacyjną oficerów dowodzących i umożliwiono bezpieczne przejście jednostki przez akweny pokryte warstwą lodu.

Ćwiczenia zorganizowała CCG we współpracy z ministerstwem obrony i innymi agencjami rządowymi. Wyniki prób zostaną uwzględnione w badaniach nad możliwością użycia bojowych bezzałogowców do wsparcia działań prowadzonych przez kanadyjskie siły zbrojne w surowych warunkach klimatycznych Dalekiej Północy (Kanadyjczycy ćwiczą w Arktyce, 2016-02-11; Nowa kanadyjska baza w Arktyce , 2015-07-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.