Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FAB przechwyciły narkotyki

Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, 12 marca 2018

Jak podaje portal planobrazil.com, 6 marca po południu czasu lokalnego jeden z samolotów uderzeniowych A-29 Super Tucano ze składu Força Aérea Brasileira (FAB, wojsk lotniczych Brazylii) przechwycił samolot Piper PA-34-200T Seneca II (znaki rejestracyjne PR-EBF), na pokładzie którego znajdowało się ponad 500 kg kokainy.

Piper PA-34-200T, na pokładzie którego próbowano przemycić kokainę do Brazylii / Zdjęcie: MO Brazylii

Jego załoga nie zgłosiła planu lotu, w związku z czym po wykryciu Piper został uznany za podejrzany. Następnie pilot A-29 nakazał mu zmianę trasy i obowiązkowe lądowanie na lotnisku Cuiabá, jednak pilot PR-EBF nie wykonał polecenia. Ostatecznie przechwycony samolot lądował w rejonie Nova Fernandópolis. Następnie do Pipera wysłano śmigłowiec żandarmerii z Mato Grosso, którego załoga zabezpieczyła kontrabandę.

Przechwycenie transportu kokainy było wykonane w ramach operacji Ostium, której celem jest celu ograniczenie przemytu narkoyków z Boliwii i Paragwaju do Brazylii. W przedsięwzięciu udział biorą FAB, policja federalna i agencje bezpieczeństwa publicznego. Wojsko zaangażowało w nie 800 ludzi i ponad 30 statków powietrznych – wspomniane już samoloty uderzeniowe A-29, rozpoznawcze E-99, R-35 i RA-1 oraz śmigłowce bojowe AH-2 Sabre i H60 Black Hawk (Wszystkie AH-2 Sabre w linii, 2015-02-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.