Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie kompanii czołgów w Adazi

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 31 stycznia 2018

Pod koniec stycznia żołnierze II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie przeszli szkolenia ogniowe na poligonie wojskowym Adazi.

Żołnierze kompanii czołgów II zmiany PKW Łotwa przeszli tygodniowe szkolenie na poligonie wojskowym w Adazi / Zdjęcia: archiwum PKW Łotwa/eFP

Przez pierwsze dwa dni żołnierze kompanii czołgów z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej ćwiczyli sami, wykonując manewry taktyczne i strzelania bojowe. Dopiero 24 stycznia stanęli na strzelnicy wraz z całą batalionową grupą, eFP Battle Group Latvia. Tego dnia odbyły się zajęcia zintegrowane, których celem było zgrywanie systemów dowodzenia, procedur działania, a także pokaz siły ognia, tzw. Fire Power Demonstration. Po zakończeniu zajęć przeprowadzono odprawę podsumowującą wykonanie postawionych zadań.

Tydzień szkoleniowy zakończył się apelem, w którym udział wzięli wszyscy żołnierze eFP BG. W jego trakcie podsumowano cykl tygodniowych zajęć i przedstawiono plan szkolenia na następny tydzień. Podczas szkoleń, które prowadzone są cyklicznie (Szkolenie kompanii czołgów w Camp Adazi, 2018-01-10), dowódca eFP BG, ppłk Sean M. French i jego bezpośredni podwładni sprawdzają wiedzę żołnierzy w różnych dziedzinach wojskowości: od znajomości danych taktyczno-technicznych sprzętu swojego i sojuszników, aż po np. znajomość stopni wojskowych innych nacji.

W połowie grudnia odbyła się ceremonia przekazania obowiązków pomiędzy dowódcami I a II zmiany PKW Łotwa (Przekazanie dowodzenia w PKW Łotwa , 2017-12-18). Polski kontyngent utworzono na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy (Pożegnanie II zmiany PKW Łotwa, 2017-12-08). Zespół liczy 160 żołnierzy i wchodzi w skład Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (Rotacja I zmiany PKW Łotwa, 2017-12-05).

Na podstawie informacji PKW Łotwa
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.