Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończono ćwiczenie certyfikujące Claymore Forged

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 15 marca 2018

Na łotewskim poligonie Adazi zakończyło się ćwiczenie certyfikujące batalionową Grupę Bojową, pk. Claymore Forged.

Żołnierze II zmiany PKW Łotwa, w tym czołgiści z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, wzięli udział w ćwiczeniu certyfikującym, pk. Claymore Forged / Zdjęcia: st. chor. Sebastian Wachek, 9. BBKPanc.

W dn. 05-11 marca pododdziały Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w bazie Adazi na Łotwie wzięły udział w ćwiczeniupk. Claymore Forged. Jego celem było dokonanie certyfikacji Grupy i określenie jej zdolności do prowadzenia działań.

Podczas ćwiczenia sprawdzeniu podlegało całe spektrum działania taktycznego żołnierzy na polu walki. Polscy czołgiści z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej działali jako odwód taktyczny Batalionowej Grupy Bojowej i na polu walki wspierali sojuszników w kontratakach na pozycje nieprzyjaciela (Szkolenie kompanii czołgów w Adazi, 2018-01-31).

Na przełomie grudnia i stycznia służbę na Łotwie rozpoczęli żołnierze II zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Utworzono go na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Brygady Logistycznej z Bydgoszczy (Pożegnanie II zmiany PKW Łotwa, 2017-12-08). Zespół liczy 160 żołnierzy i wchodzi w skład Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (eFP BG).

Na podstawie informacji st. chor. Sebastiana Wachka, 9. BBKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.