Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezentacja południowokoreańskiego F-35A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 30 marca 2018

W zakładach Lockheed Martina w Fort Worth 28 marca zaprezentowano oficjalnie pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy F-35A Lightning II przeznaczony dla Daehanminguk Gong-gun (wojsk lotniczych Republiki Korei). W uroczystości wzięło udział ponad 450 gości, w tym wiceminister obrony narodowej Republiki Korei Suh Choo-suk i gen. Lee Seong-yong, z-ca szefa sztabu Daehanminguk Gong-gun.

Pierwszy południowokoreański F-35A podczas uroczystej prezentacji w Fort Worth / Zdjęcie: Alexander H. Groves, Lockheed Martin

Dzisiejszy dzień jest naprawdę znaczący, ponieważ świętujemy prezentację pierwszego w historii wojsk lotniczych Republiki Korei F-35A, najlepszego na świecie samolotu wielozadaniowego, który zapewni suwerenność przestrzeni powietrznej Republiki Korei. Rozmieszczenie F-35 spowoduje zintensyfikowanie połączonych operacji Daehanminguk Gong-gun i US Air Force, a także zwiększy zdolności wsparcia wojsk lądowych przez wojska lotnicze Republiki Korei – powiedział w poprzednio nagranej wiadomości w operacjach naziemnych minister obrony Republiki Korei Song Young- moo.

To duży krok naprzód dla naszego programu i naszych partnerów z wojsk lotniczych Republiki Korei, ponieważ dostarczamy im pierwszy z sześciu samolotów F-35A, które zostaną przekazane w tym roku. F-35 zapewni Daehanminguk Gong-gun zdolności do działania razem z US Air Force w obronie ojczyzny – powiedział wadm. Mat Winter, dyrektor wykonawczy programu F-35.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Republikę Korei dostarczając F-35. Wiemy, że będzie to symbol siły przypominający nam wszystkim, że kiedy jesteśmy razem, nasze narody są bezpieczniejsze, nasi ludzie są bezpieczniejsi, a nasza przyszłość jest jaśniejsza – dodała prezes i dyrektor generalna Lockheed Martina Marillyn Hewson.

Pierwszy południowokoreański F-35A, oznaczony jako AW-1, zostanie wkrótce przekazany do bazy USAF Luke Arizonie, gdzie piloci i personel techniczny Daehanminguk Gong-gun rozpocznie szkolenie w jego eksploatacji. Południowokoreańskie F-35A dotrą do kraju w 2019. Miejscem ich stacjonowania będzie baza w Cheongju (Oblot południowokoreańskiego F-35A, 2018-03-21).

Jak donosi tygodnik Flight, dzień przed ceremonią przewodniczący południowokoreańskiej parlamentarnej komisji obrony Kim Hack-yong, zwrócił się do amerykańskiej podsekretarz obrony ds. zakupów Ellen Lord, by rozważyła utworzenie w Republice Korei centrum obsługi i napraw F-35. Według wcześniejszych ustaleń japońskie zakłady Komaki South będą ośrodkiem obsługi, napraw, przeglądów i modernizacji płatowców i silników F-35 eksploatowanych przez kraje północno-wschodniej Azji, a druga placówka tego typu zostanie zlokalizowane w Australii.

Kim Hack-yong wspomniał o kwestii pozyskania przez Republikę Korei zdolności do samodzielnego obsługi i napraw F-35A także podczas przemówienia w trakcie ceremonii prezentacji samolotu, dodając, że był zaniepokojony opóźnieniami i powolnym tempem dostaw uzbrojenia zamówionego przez Seul. Z jego wystąpienia nie wynikało jednak, jakie konkretnie typy uzbrojenia miał na myśli.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.