Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Plany zakupowe Republiki Korei

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 16 lutego 2015

Południowokoreańska agencja ds. zamówień wojskowych (DAPA) dokonuje oceny ambitnych programów zbrojeniowych na lata 2016-2020.

W latach 2016-2020 Republika Korei zapoczątkuje programy zbrojeniowe o wartości ponad 23,6 mld USD. Ich realizacja będzie uzależniona od wydatków obronnych państwa / Zdjęcie: Michał Jarocki

W latach 2016-2020 DAPA uruchomi programy zbrojeniowe, których wartość przekroczy 23,6 mld USD (83,6 mld zł). W planach jest m.in. zakup 40 samolotów wielozadaniowych F-35A (Koreańskie F-35 bez uzbrojenia, 2014-10-18), dziewięciu konwencjonalnych okrętów podwodnych wyposażonych w układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego (KSS-III, Zamówienie na 2 KSS-III, 2012-12-28), niszczycieli rakietowych proj. KDDX (na zdjęciu) oraz nowych samolotów wielozadaniowych opracowywanych wspólnie z Indonezją (KF-X, Przetarg na KF-X przesunięty, 2015-02-11).

Ocenie poddane zostanie m.in. finansowanie programów zbrojeniowych oraz terminarz realizacji prac. Przedstawiciele DAPA nie wykluczają, że w przypadku niektórych przedsięwzięć niezbędne będzie inne rozłożenie w czasie prac rozwojowych i samej produkcji uzbrojenia. Powodem mają być problemy finansowe agencji, o których informuje lokalna prasa.  

Budżet DAPA jest uzależniony od poziomu wydatków obronnych Republiki Korei. W 2015 Seul przeznaczy na obronność 37,6 bln KRW (124,7 mld zł) – o 5,3% więcej niż w 2014. Wartość ta odpowiada 2,63% PKB. Podczas prac nad budżetem na 2015 ministerstwo obrony zabiegało jednak o 38,4 bln KRW (127,3 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra