Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybrano lokalizację baterii THAAD

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 lipca 2016

USA i Republika Korei wybrały lokalizację baterii systemu obrony powietrznej THAAD.

Decyzja o wyborze lokalizacji baterii THAAD najprawdopodobniej zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Propozycję muszą najpierw zatwierdzić resorty obrony obu państw / Zdjęcie: MDA

Agencja Yonhap poinformowała o wyborze lokalizacji baterii systemu obrony powietrznej THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Amerykańskie zestawy przeciwrakietowe najprawdopodobniej zostaną rozmieszczone w powiecie Seongju, na terenie prowincji Gyeongsang Północny. Informację miało potwierdzić anonimowe źródło w południowokoreańskim rządzie. 

Wyboru dokonała specjalna amerykańsko-koreańska grupa ekspertów. Rejon Seongju wybrano ze względu na jego dogodne usytuowanie, w tym górzyste ukształtowanie terenu i odległość od granicy z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną (KRLD).

W miniony piątek rządy USA i Republiki Korei osiągnęły porozumienie w sprawie rozmieszczenia baterii systemu THAAD na Półwyspie Koreańskim (THAAD w Republice Korei, 2016-07-08). Decyzję podjęto w reakcji na kolejne próby atomowe i testy pocisków balistycznych, prowadzone przez KRLD (Korea Płn. wystrzeliła rakietę z okrętu podwodnego, 2016-04-23; Koreański test jądrowy z Kosmosu, 2016-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.