Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot południowokoreańskiego F-35A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 21 marca 2018

W zakładach Lockheed Martina w Fort Worth 19 marca oblatano pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy F-35A Lightning II przeznaczony dla Daehanminguk Gong-gun (wojsk lotniczych Republiki Korei).

Pierwszy południowokoreański F-35A w locie / Zdjęcie: Clinton White

Za jego sterami zasiadał szef pilotów doświadczalnych Alan Norman. Pierwszy południowokoreański F-35A, oznaczony jako AW-1, wystartował o 14:48 czasu miejscowego. Lądowanie nastąpiło o 16:40.

Rząd w Seulu zadecydował jesienią 2013, że zakupi 40 F-35A Block 3, zdolnych do wykonywania zadań obrony powietrznej i uderzeń na cele powierzchniowe. Dostawy mają być realizowane przez 4 lata, do 2021. W grudniu ub. r. agencja Yonhap poinformowała, że Republika Korei zamierza kupić 20 kolejnych F-35A (Republika Korei zwiększa budżet obronny, 2016-09-07, Koreańskie F-35 bez uzbrojenia, 2014-10-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra