Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włosi testują AARGM

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 10 kwietnia 2018

Rano 2 kwietnia załoga samolotu uderzeniowego Tornado ECR ze składu Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) przeprowadziła na poligonie China Lake w Kalifornii pierwsze próbne odpalenie przeciwradiolokacyjnego kierowanego pocisku rakietowego AGM-88E AARGM (Advanced Anti-Radiation Missile, Modernizacja włoskich Tornado, 2013-03-11).

Włoski Tornado ECR z AGM-88E pod kadłubem / Zdjęcie: MO Włoch

Włoski kontyngent (Reparto Autonomo di Volo) wysłany do China Lake na rozpoczęte w lutym manewry Blazing Shield 2018, liczy 220 oficerów i żołnierzy. W jego skład wchodzą 4 Tornada ECR z 6° Stormo (Skrzydła), 4 wielozadaniowe Eurofightery Typhoony z 4°, 36° i 37° Stormo i pojedynczy transportowiec C-27J z 46^ Brigata Aerea (Brygady Lotnictwa). Przebazowanie do Kalifornii, z udziałem tankowców KC-767A i ratowniczo-poszukiwawczych C-130J, wykonano z międzylądowaniami w Lajes na Azorach i Portsmouth w New Hampshire.

Odpalenie AGM-88E, jedno z dwóch zaplanowanych podczas ćwiczeń, jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych w ramach prób i oceny operacyjnej integracji pocisków tego typu z samolotami Tornado ECR (AARGM przeciwko okrętom, 2015-09-24). Kolejnym celem Blazing Shield 2018 jest sprawdzenie i zatwierdzenie procedur taktyczno-operacyjnych dotyczących urządzeń samoobrony samolotów Eurofighter, Tornado i Spartan w celu polepszenia ich zdolności operacyjnych na różnych teatrach działań. Do tej pory samoloty RAV wykonały już ponad 200 lotów, trwających łącznie ponad 600 godzin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.