Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Camcoptera S-100 na LMV

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 kwietnia 2018

Marynarka wojenna Singapuru przeprowadziła serię testów użycia bezzałogowego statku latającego Camcopter S-100 z pokładu jednego z okrętów patrolowych proj. Littoral Mission Vessel.

RSS Sovereignty brak udział w testach użycia operacyjnego bsl Camcopter S-100 / Zdjęcie: MO Singapuru

Testy użycia bezzałogowego statku latającego pionowego startu i lądowania Camcopter S-100 przeprowadzono pod koniec ub.r., ale dotąd fakt ten nie był nagłaśniany. Podczas prób rolę okrętu bazowego odgrywał patrolowiec RSS Sovereignty (16), typu Independence, druga z kolei jednostka programu Littoral Mission Vessel (Kolejne patrolowce typu Independence w linii, 2017-11-14).

Program testów Camcoptera S-100 zakładał użycie bezzałogowca podczas działań operacyjnych prowadzonych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Próby miały pomóc ocenić zasadność operowania bezzałogowców tej klasy z pokładu okrętów typu Independence, które przeznaczone są do działania przede wszystkim na wodach kontrolowanych przez flotę Singapuru.

Marynarka wojenna Singapuru będzie eksploatować osiem okrętów patrolowych typu Independence. Trzy z nich przyjęto już do służby. W ostatnich dniach użytkownik odebrał piątą jednostkę z serii, RSS Indomitable (19, Odbiór RSS Indomitable, 2018-04-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.