Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tactical Prison Rescue 2018 z udziałem WOT

Obrona terytorialna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 08 czerwca 2018

Wzorem poprzednich lat Służba Więzienna już po raz piąty zorganizowała Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego dla Grup Interwencyjnych Służby Więziennej Tactical Prison Rescue 2018. Tegoroczna edycja odbyła się w ostatniej dekadzie maja w Brzegu Dolnym i Wołowie. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentował zespół ratowników medycznych – żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową, wystawiony przez 2. Lubelską Brygadę OT.

W tym roku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po raz pierwszy wzięli udział w ćwiczeniu Tactical Prison Rescue / Zdjęcia: Irek Dorożański

W zawodach Tactical Prison Rescue startują najlepsze zespoły medyków reprezentujące jednostki specjalne podległe ministerstwu sprawiedliwości, ministerstwu spraw wewnętrznych i administracji oraz ministerstwu obrony narodowej. W tym roku oprócz reprezentujących organizatora kilkunastu Grup Interwencyjnych Służby Więziennej udział brały zespoły z Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, Wydziały Zabezpieczeń Lotnisk Straży Granicznej, Żandarmeria Wojskowa, Służba Ochrony Państwa oraz żołnierze z Akademii Wojsk Lądowych, batalionów powietrznodesantowych (16. z Krakowa, 6. z Gliwic i 18. z Bielska-Białej), jednostki wojskowej AGAT i po raz pierwszy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dla żołnierzy WOT uczestnictwo w zawodach było szczególnie ważne z kilku powodów. Po pierwsze, był to swoisty debiut w rywalizacji z najlepszymi. Po drugie, wykonywali zadania w mieszanych zespołach utworzonych ze specjalistów różnych służb, inspekcji i straży, dzięki czemu mogli wymieniać się doświadczeniami, doskonalić procedury współpracy oraz umiejętności przywództwa. Mieszanie personelu poszczególnych grup dawało też bezcenną możliwość podpatrzenia nowych, wartościowych rozwiązań, które będzie można wykorzystywać w dalszych działaniach (10 tysięcy żołnierzy WOT, 2018-05-14).

Na podstawie informacji ppłka Marka Pietrzaka
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.