Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przysięga żołnierzy WOT w Białej Podlaskiej

Obrona terytorialna, Strategia i polityka, 07 maja 2018

6 maja w Białej Podlaskiej odbyła się kolejna, już dziewiąta przysięga żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W obecności rodzin, przedstawicieli samorządu lokalnego, kombatantów, dowództwa WOT i licznie przybyłych mieszkańców, słowa przysięgi wypowiedziało 66 żołnierzy. 6 maja to podwójne święto dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Przed przysięgą żołnierzy WOT odbyły się także patriotyczne uroczystości upamiętniające żołnierzy 34. Pułku Piechoty, który stacjonował w Białej Podlaskiej blisko sto lat temu. Pułk wsławił się w walkach niepodległościowych w 1919 i wojnie polsko-bolszewickiej w 1920.

W Białej Podlaskiej odbyła się kolejna przysięga żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej / Zdjęcia: 2. LBOT

Dowódca 2. LBOT płk Tadeusz Nastarowicz zwracając się do żołnierzy, nawiązał do pięknej tradycji 34. PP: Przysięgam… na wierność Ojczyźnie mojej, Polsce, jednej i niepodzielnej (…). Tymi słowami przyrzekali prawie sto lat temu żołnierze 34. Pułku Piechoty. Dzisiejsze święto – organizowane tu w Białej Podlaskiej – ma szczególne znaczenie, to tutaj stacjonował 34. PP. Społeczność bialska pamięta o swoich żołnierzach. Dzisiejsza przysięga jest powrotem do tradycji z okresu 20-lecia międzywojennego.

Nowo zaprzysiężeni żołnierze zasilą szeregi 23. Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Rejonem odpowiedzialności batalionu są powiaty: bialski, radzyński, łukowski i parczewski. Zadaniem Terytorialsów z Białej Podlaskiej jest obrona i wspieranie społeczności lokalnej w czasie wojny, kryzysu, jak i w obliczu zagrożeń niemilitarnych takich jak, np. katastrofy i klęski żywiołowe.

Przysięga wojskowa to zwieńczenie 16-dniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się na terenie jednostki w miejscowości Roskosz w gminie Biała Podlaska. Pod okiem doświadczonych instruktorów żołnierze uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. Szesnastka to dopiero początek szkoleń Terytorialsów – trwają one trzy lata i odbywają się przede wszystkim w systemie weekendowym (Groty dla 4. Brygady OT, 2018-02-09).

Na podstawie informacji kpt. Damiana Stanuli
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.