Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hawaiian odbierają A321neo z Mobile

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 13 czerwca 2018

Hawaiian Airlines odebrały swojego pierwszego Airbusa A321neo, o pojemności 189 miejsc, napędzanego silnikiem Pratt & Whitney PW1000G. Został on wyprodukowany w zakładach w Mobile w Stanach Zjednoczonych. W ceremonii wzięli udział pracownicy Airbusa i Hawaiian, a także reprezentanci Pratt & Whitney i UTC Aerospace Systems.

Pierwszy A321neo przekazany Hawaiian Airlines / Zdjęcie: Airbus

Bob Lekites, wiceprezes wykonawczy ds. klientów, Airbus Americas, powiedział: Airbus rozumie trudny rynek linii lotniczych i nadal pozostaje w czołówce w zakresie opracowywania i produkcji samolotów, które przekraczają standardy branżowe pod względem bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności. Hawaiian uznały zaangażowanie Airbusa w innowacje i nie moglibyśmy być bardziej dumni, mogąc wywiązać się z tej obietnicy przy pomocy naszego pierwszego wyprodukowanego w Stanach Zjednoczonych samolotu A321neo.

Mamy zaszczyt odebrać pierwszego A321neo z zakładów Airbusa. A321neo to idealny samolot do dzielenia się hawajską gościnnością z większą liczbą gości, gdy rozbudowujemy naszą siatkę na zachodzie USA i zapewniamy większy dostęp do naszych wysp. Czekamy na kolejne dostawy z Mobile – dodał Jon Snook, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych Hawaiian Airlines.

Obecnie Hawaiian oferują codzienne non-stop loty A321neo z Portland i Long Beach do Honolulu. Przewoźnik zamierza uruchomić kolejne loty A321neo między Zachodnim Wybrzeżem USA a Wyspami Hawajskimi, ponieważ do 2020odbierze łącznie 18 samolotów tego typu (Hawaiian zamawiają Dreamlinery , 2018-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.