Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie Fire Phobia

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 lipca 2018

Kompania manewrowa 38. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR uczestniczyła w treningu Fire Phobia przeprowadzonym przez KTM (KFOR Tactical Manouver Unit – jednostkę taktyczno-manewrową).

Ćwiczenie różnych wariantów działania przekłada się na sprawne wykonywanie stawianych przed żołnierzami zadań. Trening kontroli tłumu w czasie zamieszek jest jednym z elementów zintegrowanego międzynarodowego szkolenia FOC (Full Operational Capability) mającego na celu usprawnienie i ujednolicenie sojuszniczych działań w rejonie misji / Zdjęcia: ppor. Paweł Budnik, plut. Piotr Ziober, PKW KFOR

10 lipca w bazie Camp Maréchal de Lattre de Tassigny w Novo Selo kompania manewrowa uczestniczyła w zajęciach Fire Phobia przygotowanych i przeprowadzonych przez węgierskich instruktorów (Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR, 2018-06-15). W ramach doskonalenia procedur CRC (Crowd and Riot Control - kontroli tłumu w czasie zamieszek) żołnierze ćwiczyli kontrolę nad tłumem i postępowanie w przypadku użycia przez demonstrantów substancji łatwopalnych.

Szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności nabytych w kraju, a także naukę procedur stosowanych przez KTM przygotowujących żołnierzy do zintegrowanych działań w strukturach międzynarodowych. W czasie zajęć ćwiczono przyjmowanie odpowiedniej postawy oraz techniki unikania obrażeń w czasie zamieszek.

Zajęcia rozpoczęły się od omówienia warunków bezpieczeństwa. Następnie, przeprowadzono zajęcia praktyczne, podczas których trenowano pojedynczego żołnierza, drużynę i pluton z użyciem prawdziwych koktajli mołotowa. Tego typu treningi są bardzo ważnym elementem szkolenia żołnierzy do wykonywania zadań mandatowych w rejonie Republiki Kosowa.

Na podstawie informacji ppor. Pawła Budnika, PKW KFOR
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra