Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ewakuacja zespołu LMT

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 lipca 2018

Żołnierze kompanii manewrowej 38. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie uczestniczyli w ćwiczeniu ewakuacji fińskiego Zespołu Łącznikowo-Monitorującego.

Żołnierze kompanii manewrowej 38. zmiany PKW KFOR podczas ćwiczenia ewakuacji zespołu LMT / Zdjęcia: ppor. Paweł Budnik, PKW KFOR

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że w pobliżu miejsca zakwaterowania Zespołu Łącznikowo-Monitorującego (ang. Liasion Monitoring Team) odbywają się demonstracje i zamieszki, a protestujący robią się coraz bardziej agresywni. Demonstranci próbowali siłą wtargnąć do siedziby zespołu LMT (Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR, 2018-06-15).

W wyniku narastającego niebezpieczeństwa do rejonu zamieszek wezwano żołnierzy kompanii manewrowej, którzy w tym czasie pełnili dyżur sił szybkiego reagowania QRF (ang. Quick Reaction Force). Po dotarciu do rejonu, żołnierze kompanii przystąpili do zabezpieczenia budynku Zespołu Łącznikowo-Monitorującego, wystawiając ubezpieczenia i blokady dróg.

W wyniku zamieszek oraz eksplozji materiału wybuchowego żołnierz z kompani manewrowej oraz jeden z żołnierzy armii fińskiej zostali ranni i wymagali specjalistycznej pomocy. Po wstępnej ocenie stanu zdrowia poszkodowanych przez ratownika medycznego, została podjęta decyzja o transporcie rannego żołnierza fińskiego przy użyciu śmigłowca ewakuacji medycznej.

Na podstawie informacji ppor. Pawła Budnika, PKW KFOR
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.