Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RBS15 dla nowych korwet K130

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 03 sierpnia 2018

Saab otrzymał od swojego niemieckiego partnera Diehl Defence zamówienie na dostawę przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych RBS15 Mk3. Transakcja powiązana jest z niedawną decyzją Deutsche Marine (niemieckiej marynarki wojennej) o zakupie 5 dodatkowych korwet typu Braunschweig (K130).

Pociski RBS15 mają stanowić uzbrojenie nowych niemieckich korwet typu Braunschweig / Ilustracja: Saab

Wartość zamówienia, zawierającego także szereg dodatkowych opcji wsparcia logistycznego i zabezpieczenia informatycznego, to ok. 160 mln koron szwedzkich (41 mln zł). Dostawy pocisków zostaną zrealizowane w latach 2019-2024.

Zamówiony przez Diehl Defence pakiet zawiera całą infrastrukturę niezbędną do wyposażenia korwet w pociski RBS15. Za jego zakup bezpośrednio odpowiedzialne jest konsorcjum ARGE K-130 (Kolejne korwety K130, 2017-06-28).

Zamówienie jest ważne z punktu widzenia długoterminowej współpracy z naszym partnerem Diehl Defence. Pierwszy krok podjęty w wyposażaniu tych okrętów w nasze pociski uważam także za dobry zwiastun dodatkowych zamówień na system RBS15 w przyszłości – powiedział szef działu Saab Dynamics Görgen Johansson (FIA 2018: Debiut RBS15 Gungnir, 2018-07-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.