Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykanie nad Somalią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 sierpnia 2018

Amerykańskie lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje islamistów w Somalii.

Amerykańskie lotnictwo przeprowadziło nalot na pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin w Somalii / Zdjęcie: Airman Daniel Snider, USAF

W porozumieniu w władzami w Mogadiszu amerykańskie lotnictwo podporządkowane dowództwu regionalnemu US Africa Command (AFRICOM) dokonało nalotu na pozycje bojówkarzy Harakat al-Szabab al-Mudżahedin. Amerykanie zbombardowali stanowiska islamistów znajdujące się ok. 120 km na północny zachód od stolicy kraju.

Nalot przeprowadzono 2 sierpnia. W jego wyniku śmierć poniosło co najmniej czterech islamistów. Jak podało AFRICOM, w bombardowaniu nie ucierpiały osoby cywilne.

W ostatnich miesiącach amerykańskie siły zbrojne zintensyfikowały ataki na pozycje islamistów w Somalii. Działania koordynowane są przez wspomniane United States Africa Command i prowadzone we współpracy z somalijskimi wojskami rządowymi (Amerykanie kontynuują naloty w Somalii, 2018-02-24). Bombardowania pozycji islamistów mają pomóc somalijskim siłom zbrojnym i żołnierzom misji wojskowej African Union Mission in Somalia (AMISOM), zorganizowanej pod auspicjami Unii Afrykańskiej w ustabilizowaniu sytuacji w tym pogrążonym w wieloletnim konflikcie wewnętrznym kraju (Amerykańskie naloty w północnej Somalii, 2018-06-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.