Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1500 misji niemieckich Tornad

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 sierpnia 2018

Działające w ramach operacji Inherent Resolve 4 samoloty uderzeniowe Tornado ze składu Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) wykonały 1500 misji rozpoznawczych na rzecz sił koalicji walczącej z islamistami na terenie Iraku i Syrii. Ich łączny czas trwania wyniósł 4500 godzin.

Niemieckie Tornada wykonują zadania rozpoznawcze na Bliskim Wschodzie od stycznia 2016 / Zdjęcie: MO Niemiec

Początkowo, od stycznia 2016 niemieckie samoloty, wyposażone w zasobniki Recce-Lite, stacjonowały w tureckiej bazie Incirlik. Od października 2017 miejscem ich pobytu jest baza lotnicza Muwaffaq Salti w Al-Asrak w Jordanii.

Zarejestrowane przez nas dane w wysokiej rozdzielczości mają doskonałą jakość i ostrość szczegółów. Nasze zdjęcia lotnicze są powszechnie doceniane przez wojska koalicji i regularnie otrzymujemy pozytywne opinie – wyjaśnia mjr Maik P., dowódca niemieckiej eskadry stacjonującej w Jordanii.

W bazie Muwaffaq Salti stacjonuje także wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący A310 MRTT, wspierający operację Inherent Resolve. Od grudnia 2015 wykonał on prawie 800 lotów bojowych, trwających łącznie ok. 3800 godzin. W tym czasie, w trakcie ok. 4200 tankowań, podał samolotom koalicji prawie 17,4 tys. t paliwa (Niemieckie Tornada wylądowały w Jordanii , 2017-10-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra