Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CdG zakończył misję

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 grudnia 2016

Francuski atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle powrócił do kraju po zakończeniu misji na M. Śródziemnym.

Charles de Gaulle wraca do portu morskiego w Tulonie po zakończeniu 3. w ostatnich 2 latach misji bojowej. W najbliższych miesiącach okręt pozostanie wyłączony z czynnej służby i przejdzie niezbędne prace stoczniowe / Zdjęcie: MO Francji

Do portu morskiego w Tulonie na południu Francji wszedł atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R91). Okręt powrócił do kraju po blisko 3 miesiącach spędzonych na wschodnich wodach Morza Śródziemnego. W tym czasie CdG brał udział w operacji Chammal, która jest wkładem Paryża w wysiłki społeczności międzynarodowej, zmierzającej do pokonania ugrupowań islamistycznych w Syrii i Iraku (Dłuższa misja CdG, 2016-10-26).

Charles de Gaulle stał na czele lotniskowcowej grupy bojowej, w skład której wchodziły również: fregata przeciwlotnicza Chevalier Paul (D621), typu Horizon, fregata rakietowa Cassard (D 614), typu Cassard, fregata ZOP Jean de Vienne (D643), typu Georges Leygue, okręt wsparcia Marne (A630), typu Durance i atomowy okręt podwodny typu Rubis. Niekiedy towarzyszyły im okręty państw sojuszniczych, w tym: amerykańskie niszczyciele rakietowe USS Ross (DDG 71, USS Ross dołączył do CdG, 2016-10-06) i USS Mason (DDG 87, USS Mason wesprze CdG, 2016-11-27), typu Arleigh Burke i niemiecka fregata Augsburg (F213), typu Bremen (Fregata Augsburg wesprze CdG, 2016-08-26).

W ostatnich 2 latach Charles de Gaulle 3-krotnie brał udział w operacjach bojowych w rejonie Bliskiego Wschodu (Charles de Gaulle rozpoczął nową misję, 2016-10-04). Wkrótce okręt zostanie wyłączony z działań operacyjnych i poddany pracom stoczniowym. Na początku 2017 rozpocznie się kolejny etap przeglądu remontowego i modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej jednostki (Drugi etap modernizacji CdG, 2015-05-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.