Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecki wysiłek na rzecz koalicji

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 grudnia 2016

Resort obrony Niemiec podał informacje o zaangażowaniu Bundeswehry w walce z islamistami.

Niemieckie Tornada ECR operujące z Incirlik wykonały dotychczas 692 misje / Zdjęcie: MO Niemiec

Od końca 2015 lotnicy Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) intensywnie wspierają wysiłki międzynarodowej koalicji prowadzącej działania przeciwko islamistom na terenie Iraku i Syrii (Bez lotniskowców na Zatoce Perskiej, 2016-12-30, CdG zakończył misję, 2016-12-28).  Berlin wysłał do akcji 6 samolotów rozpoznawczych i walki elektronicznej Tornado ECR (Niemcy poszukują następców Tornado , 2015-12-22) i pojedynczy wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący A310 MRTT.

Niemiecki kontyngent stacjonuje w bazie Incirlik w Turcji. Dotychczas Tornada wykonały 692 misje, a A310 – 315. Łączny nalot wszystkich samolotów to 3651 h.

Oprócz tego żołnierze Bundeswehry szkolą kurdyjskich bojowników w północnym Iraku i zaopatrują ich w broń. Berlin dostarcza też zaopatrzenie do Jordanii, Mali, Nigerii, Nigru i Tunezji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra