Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niemieckie Tornada wylądowały w Jordanii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 października 2017

4 października z bazy Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) w Jagel, ok. 10:00 czasu miejscowego, wystartowała czwórka samolotów rozpoznawczych Tornado ze składu Taktischen Luftwaffengeschwader (TaktLwG, skrzydła lotnictwa taktycznego) 51 Immelmann, kierując się do Jordanii.

Czwórka niemieckich Tornad po lądowaniu w Al-Asrak / Zdjęcie: MO Niemiec

Tego samego dnia do Jordanii udały się także 3 uderzeniowe Tornada z TaktLwG 33 z bazy w Büchel. Oprócz tego w Niemczech pozostaje para Tornad gotowych natychmiast wyruszyć do Jordanii.

Po ok. 5,5 h lotu i jednokrotnym pobraniu paliwa w przestrzeni powietrznej Włoch, niemieckie samoloty wylądowały w bazie Al-Asrak w Jordanii. W następnych dniach skład niemieckiego kontyngentu, którego zadaniem będzie prowadzenie rozpoznania na rzecz jednostek koalicji walczącej z bojówkami tzw. Państwa Islamskiego w ramach operacji Inherent Resolve, wejdzie ok. 80 oficerów i żołnierzy TaktLwG 51.

Poprzednio niemieckie samoloty, wspierające działania przeciwko PI stacjonowały w tureckiej bazie Incirlik, jednak zostały z niej wycofane do kraju 31 lipca. Operujący stamtąd wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący A310 MRTT został przerzucony do Jordanii już 9 lipca (Niemiecki wysiłek na rzecz koalicji, 2016-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.