Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obsługa bułgarskich JetRangerów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 14 sierpnia 2018

13 sierpnia bułgarskie ministerstwo obrony rozpoczęło proces zamówień publicznych oparty na negocjacjach, którego celem ma być podpisanie umowy dotyczącej wykonywania przeglądów, napraw i obsługi technicznej różnych zespołów, awioniki i wyposażenia śmigłowców szkolnych Bell 206B-3 JetRanger III.

Wojska lotnicze Bułgarii eksploatują sześć śmigłowców Bell 206B-3 JetRanger III / Zdjęcie: MO Bułgarii

Zaproszenia do udziału w przetargu o szacowanej wartości netto 375 tys. lewa (ok. 825 tys. zł) zostały wysłane do dwóch bułgarskich przedsiębiorstw. Mają one czas na złożenie wstępnych ofert najpóźniej do 25 września. Negocjacje z oferentami dopuszczonymi do przetargu odbędą się 27 września. Kryterium decydującym o wyborze zwycięzcy ma być najniższa cena.

Wojennowzdusznite Siły (WWS, wojska lotnicze Bułgarii) eksploatują 6 śmigłowców Bell 206B-3 JetRanger III od września 1999. Wiropłaty stacjonują w 24. bazie lotniczej Krumowo w Płowdiw. Belle 206, noszące n-ry takt. od 01 do 06 są używane głównie do szkolenia nowych pilotów. Dwa z nich (01 i 02), w białym kamuflażu, mają wyższe podwozie i są przystosowane do wykonywania zadań ratownictwa medycznego, a pozostałe cztery mają niższe podwozie i niebieski kamuflaż (Słaba kondycja bułgarskiego lotnictwa, 2018-06-20).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.